Vitajte.

Volám sa Karol Ox.
Na týchto stránkach sa snažím zdokumentovať druhy hmyzu a iných bezstavovcov zo Slovenska. Moje nálezy sú prevažne z oblasti juhovýchodného Slovenska, respektíve z okolia Košíc, kde aj bývam.
Stále nachádzam nové druhy, no vzhľadom na ich početnosť sa mi ich všetky zdokumentovať určite nepodarí. Niektoré druhy sa nedajú určiť z fotografie, preto je pri niektorých názvoch označenie cf. (približne určené).
Verím, že sa Vám tu bude páčiť a že Vás zaujme pestrosť a rozmanitosť druhov, tak ako mňa.
Prosím, podporte tieto stránky. Za každý príspevok Vám vopred ďakujem!
Please, help to make Insect of Slovakia possible and enable further improvements! Thank you!

IBAN:

Je možné tiež prispieť aj z účtu PayPal, alebo platobnou kartou.
It is also possible to send donation through PayPal, either from your PayPal account.


Ak máte o nejaké fotografie záujem, k publikovaniu v knihe, časopise, na vytlačenie pre súkromné účely a pod., kontaktujte ma pomocou emailu.

Contact: karol.ox@hotmail.sk

The use of photos of this web site is only allowed with the explicit consent of the photographer and the link. High-resolution photos can be requested on request.

My gallery:

Najnovšie komentáre

  • Karol Ox 15-Jun-2018 16:52:40 Karol Ox napísal(a) Ďakujem za popis. Pridal som ho aj na stránku druhu.:
  • Vladimír Straka 15-Jun-2018 09:00:28 Vladimír Straka napísal(a) Nový invázny druh na Slovensku, ktorý k nám prenikol asi v rokoch 2015-2017 (Dvořák et all., 2017). Jeho pôvod je v severnej Amerike a Kanade. Kolonizoval už celú západnú Európu. Na Slovensku najvýchodnejší výskyt sme zaznamenali v tomto roku (1.6.2018) pri Modrom Kameni. Vyvíja sa asi v odumierajúcom dreve, lebo…:

Donate

Visitor locations